14 najskupljih automobila prodanih na aukciji u 2015. godini

Ove godine više nego ikada na dražbi bila postavljena puno zanimljivih automobila, od retro do modernih modela. Najskuplji automobili su stvoreni u Italiji. Nudimo pregled modela za koje su novi vlasnici nisu požalila desetke plaća milijuna dolara.

14. Ferrari 212 1952- $ 7.323.926

Ferrari 212 - auto utrke, sudjelovanje u utrkama na zatvorenim cestama Targa Florio u 1952. i 1953. ciljeva i osvojio utrku, „tisuću milja” 1956. godine.

13. Ferrari 400 Superamerica SWB Cabriolet, 1962- $ 7.645.000

Kad je sišao s proizvodne linije, to je bio jedan od najskupljih automobila, Ferrari proizveo.

12. Ferrari 250 GT LWB California pauk, 1959-8.500.000 $

On se smatra jednim od najljepših modela stvorenih Ferrari, a postao je mjerilo za druge proizvođače. Ukupno je samo 250 od ovih automobila su stvorili.

11. Ferrari 250 GT 1959 - 8.525.000 $

Ovo je trkaći automobil, sudjelovao na mnogim natjecanjima u kasnim 50-ih, uključujući i Tour de France, gdje je zauzeo treće mjesto. Vanjski dizajn je stvorio dobro poznata tvrtka Scaglietti. Prije prodaje vlasnik automobila je poslao za obnovu u tvornicu Ferrari.

10. Ferrari 275 GTB, 1966- $ 9.405.000

karoserija je osmišljen tako Pininfarina uz sudjelovanje Scaglietti.

9. Ferrari 250 LM, 1964 - $ 9.625.000

Tijelo, koje je što je više moguće u skladu sa zahtjevima za sudjelovanje u utrci, je izrađen od strane Pininfarina. 32 od tih automobila je proizvedeno samo.

8 Ferrari 250 GT 1956 - $ 13.200.000

Model još poznat pod nazivom "Long berlinetta". Dobila je 10 dana utrke Tour de France. Samo 77 primjeraka takvog automobila je pušten.

7. Jaguar C-tip 1953 - $ 13.200.000

Ovo vozilo je dva puta osvojio 24-satni Le Mans utrci u godinama 1951. i 1953.

6 McLaren F1 LM, 1998-13.750.000 $

Godine 1990. McLaren F1 bio je naslov najbržeg proizvodnog automobila na svijetu sa snažnim 6-litrenim motorom.

5 Ferrari 250 GT SWB Berlinetta 1962 - $ 16,5 milijuna

Poseban model Ferrari 250 GT sa tijelom od strane Bertone uglavnom se koristi za demonstraciju tvrtke dostignuća na području karoserije.

4 Ferrari 250 GT SWB, 1961 - $ 16.830.000

To je jedan od najpopularnijih modela među kolekcionarima diljem svijeta. Automobil je postao poznat nakon objavljivanja filma „Ferris Bueller je slobodan dan.”

3 Ferrari 250 LM, 1964 - $ 17.600.000

Kolekcionarski svijet neumorno lovi za Ferrari 250 LM-a. Prodano je model pušten 23. kola je osvojio brojne naslove u prvih avtomobildnyh izložbe.

2 Ferrari 250 GT SWB, 1961 - $ 18.586.482

Jedan od najpopularnijih modela među kolekcionarima nakon klasične Ferrari. Samo 55 automobila proizvedeno.

1. Ferrari 290 MM, 1956- 28.050.000 $

Automobil je dizajniran posebno za utrke „Tisuću milja” 1956. godine. On je osvojio mnoge utrke, uključujući i „tisuću milja”, švedski Grand Prix, 1000 kilometra utrka u Buenos Airesu.

Pa ipak, na aukcijama prodaje vozila u kategoriji „ne za sve”, na primjer, Švedski Koenigsegg Regera ne može se naći u uobičajenim prodajnim salonima.